Strom

Návod, jak se objednat na očkování

Česká republika spustila jeden z nejdůležitějších systémů ve své historii.

Portál registračního systému, lidé ho naleznou přímo na adrese https://registrace.mzcr.cz/.

 1. Otevřete si stránku centrálního registračního systému (viz odkaz uvedený v prvním odstavci). Před vámi budou v barevných rámečcích 3 možnosti: objednání na antigenní testy, na PCR testy a vy si vyberete objednání na očkování.
   
 2. Kliknete na rámeček očkování. Do kolonky, která se zobrazí, vyplňte vaše telefonní číslo mobilního telefonu a potvrďte v prázdném rámečku souhlas s ověřením údajů, kde se vzápětí objeví zelená fajfka s nápisem nejsem robot. Díky tomu systém pozná, že se jedná o skutečného člověka. Pak kliknete na zelené tlačítko Odeslat.
   
 3. Vzápětí vám přijde SMS s PIN kódem na váš mobilní telefon. Opíšete ho do kolonky s názvem PIN, kterou máte před sebou, a kliknete na tlačítko Potvrdit.
   
 4. Potvrzením PIN kódu se dostanete do registračního formuláře, ve kterém vyplníte všechny požadované údaje: jméno, příjmení, číslo pojištěnce a z nabídky si vyberete vaší zdravotní pojišťovnu. Na konci formuláře musíte zaškrtnout čestné prohlášení o tom, že jsou vyplněné údaje pravdivé. Poté kliknete na tlačítko Odeslat žádost.
   
 5. V tuto chvíli jste odeslali požadavek na registraci k očkování. Termín si nemusíte zarezervovat ihned, můžete to udělat i později na adrese: https://reservatic.com/ockovani
  Pokud si chcete zarezervovat termín hned, klikněte na nápis Rezervace termínu. Vzápětí vám bude odeslán na vaše telefonní číslo další PIN kód s šesti číslicemi. Před vámi se objeví rezervační formulář, kam musíte pro přihlášení vyplnit vaše rodné číslo a opsat PIN, který vám před chvílí přišel v SMS. Poté znovu odfajfkujte čtvereček, aby systém opět věděl, že nejste robot a klikněte na tlačítko Pokračovat na rezervační stránku.
   
 6. Před vámi je rezervační kalendář. Vyberte si měsíc, den i přesný čas tím, že vždy kliknete na dané políčko. Poté potvrďte rezervaci a opět čtvereček, že nejste robot.
   
 7. V tu chvíli máte zarezervovaný termín. Pod potvrzením můžete vidět termín a podrobnosti o prvním kole očkování, kde dostanete první dávku, a o druhém kole (u toho se termín vytvoří automaticky). Zároveň tam naleznete i přesný termín, do kdy je možné rezervaci zrušit, pokud si to rozmyslíte.
   
 8. Pokud jste předtím vyplnili vaši e-mailovou adresu, přijde vám potvrzení o rezervaci i na e-mail. Potvrzení si můžete rovněž uložit nebo rovnou vytisknout kliknutím na tlačítko Tisk do PDF.

   

Napište nám
zprávu nebo dotaz

SAK logoVoda
Tyto webové stránky ukládají v souladu se zákony na vaše zařízení soubory, obecně nazývané cookies. Odsouhlaste prosím nastavení cookies souborů pro použití webu. Více informací zde.