Strom

Mechanoterapie

Pasivní rozcvičování na přístrojích.

Mechanoterapie využívá působení statických a dynamických sil na lidský organismus a je vhodným doplňkem ostatních fyzioterapeutických postupů při posilování svalů a zvyšování pohyblivosti kloubů. Zlepšuje uvolnění svalů, velikost kloubních rozsahů, vzájemnou koordinaci pohybů a správnost trajektorií pohybů. Zdrojem pohybu u přístrojové mechanoterapie jsou specializované přístroje, které mají různý mechanismus působení, a tedy různou odezvu organismu.

Naše specializované přístroje

Obrázek

Motodlaha

Je motorem poháněné zařízení, které provádí pohyb daného kloubu pacienta v nastaveném rozsahu a tím kloub postupně rozcvičuje. V našem zařízení máme k dispozici motodlahy na kyčel, koleno.

Obrázek

Motomed

Jedná se o přístroj s pedály na nohy nebo ruce, poháněný motorem. Je určen jednak k pasivnímu procvičení horních nebo dolních končetin a dále k aktivnímu cvičení, kterému může přístroj buď dopomáhat anebo mu dokonce může klást odpor.

Napište nám
zprávu nebo dotaz

SAK logoVoda
Tyto webové stránky ukládají v souladu se zákony na vaše zařízení soubory, obecně nazývané cookies. Odsouhlaste prosím nastavení cookies souborů pro použití webu. Více informací zde.