Strom

Současnost

Rehabilitační ústav Brandýs nad Orlicí je akreditované zdravotnické zařízení, dle SAK. o.p.s.

Kapacita ústavu je 189 lůžek. Přijímáme k léčení pacienty z celé republiky. V Rehabilitačním ústavu provádíme rehabilitaci pacientů především s onemocněním pohybového ústrojí po operacích a úrazech pohybového ústrojí, s onemocněním neurologického systému a pacienty s bolestmi páteře a kloubů.

Pro každého pacienta je vždy vypracován individuální rehabilitační plán, na základě ordinace lékaře. Dle aktuálního zdravotního stavu, potřeby a dosažených výsledků je plán procedur v Léčebném průkazu průběžně hodnocen a přehodnocován. Na hodnocení se podílí lékaři, terapeuti a NLZP. 
Tým lékařů je složen z odborníků z oboru rehabilitační a fyzikální medicíny, neurologie a chirurgie. Tým NLZP je složen ze všeobecných a praktických sester, fyzioterapeutů, ergoterapeutů, nutričního terapeuta, zdravotně sociální pracovnice, masérů, ošetřovatelek a sanitářů. Máme mezi nimi odborné pracovníky s vysokoškolským a středoškolským vzděláním, sanitáře a maséry s ukončeným řádným studiem či certifikovaným kurzem. Poskytujeme nepřetržitou péči 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Kromě lůžkové části máme k dispozici rehabilitační ambulanci a neurologickou ambulanci.
Vedení rehabilitačního ústavu podporuje a aktivně nabízí zaměstnancům další vzdělávání s cílem zajistit kvalitní a profesionální péči o pacienty, která odpovídá trendům v současné léčebné rehabilitační péči. 
Rehabilitační komplex se skládá z vodoléčby, bazénu, elektroléčby, ergoterapie, mechanoterapie, venkovního cvičení, robotiky a specializovaných diagnostických přístrojů a z individuální a skupinové léčebné rehabilitace.
V areálu je k dispozici kavárna s posezením na kolonádě. K dispozici máme rozlehlý park, který láká k procházkám i odpočinku. V parku můžete navštívit naše zvířecí mazlíčky nebo se projít až na horní Vyhlídku, kde je velice pěkný pohled na celý RÚ i okolí. Po cestě můžete najít místo s posezením a pítky i volně se nacházející kamenné skulptury v travním porostu kolem cestiček. V případě nepříznivého počasí a pokud vám to dovoluje váš zdravotní stav, je možné využít saunu.

Znovu byl zprovozněn historický lázeňský vodovod a vodojem s mírně léčivou minerální vodou. Stravování klientů probíhá ve stylové jídelně, jídelníček je pestrý a nezapomínáme ani na svačiny.  V našem zařízení je rovněž možnost využít bezplatného připojení na internet. 

Relaxační zóny

Ke zpříjemnění pobytu pacientů byly vybudovány dvě relaxační zóny. První zóna „Rudé moře“ je ukázkou fauny a flóry exotického vodního světa. Můžete zde obdivovat pestrost korálových útesů, rostlin a ryb. Tento akvarijní komplet má objem 900 l vody.
Druhá zóna „Amazonská džungle“ je různorodá a zároveň harmonická. I zde je umístěno tropické akvárium s množstvím cizokrajných ryb o objemu 850 litrů vody. Další akvárium obývají „Želvy nádherné“. Odpočívajícím pacientům navozuje prostor pocit džungle, a to jak rostlinnou výzdobou, tak i relaxační hudbou se zvuky pralesa.

Přírodní park Orlice
Rehabilitační ústav Brandýs nad Orlicí, včetně parku, spolu s řekou Tichou Orlicí a celým malebným okolím městečka spadá do fondu Chráněných krajinných oblastí, Přírodního parku Orlice.

Rehabilitační pobyty

Trendem dnešní doby jsou investice do svého zdraví. Mnoho našich pacientů by vhodnou prevencí, dostatkem pohybu a správným cvičením nemuselo skončit na operačním sále, omezovat své aktivity nebo měnit zaměstnání. Nabízíme vám proto rehabilitační pobyty k podpoře či zlepšení vašeho zdravotního stavu. Pobyty obsahují vyváženou skladbu léčebných a relaxačních procedur. V ceně je zahrnuto ubytování na nadstandardním pokoji a strava, více informací naleznete zde.  

Napište nám
zprávu nebo dotaz

SAK logoVoda
Tyto webové stránky ukládají v souladu se zákony na vaše zařízení soubory, obecně nazývané cookies. Odsouhlaste prosím nastavení cookies souborů pro použití webu. Více informací zde.