Strom

Úsek rehabilitační péče

Základem kvalitní, úspěšné rehabilitační péče je individuální přístup k pacientovi a pacientova vůle a míra spolupráce.

Návrh jednotlivých procedur ordinuje lékař. Procedury dle ordinace lékaře naplánuje pacientovi zaměstnanec na rozpisu procedur a vytištěný léčebný průkaz je předán na oddělení a pacientovi ho předává ošetřující sestra. Zde jsou procedury seřazeny do denního rehabilitačního plánu, který je podle potřeby a dosažených výsledků průběžně sledován a přehodnocován.

Intenzivní rehabilitační péče probíhá od pondělí do pátku, v sobotu je program volnější. Fyzioterapeut stanovuje podle největšího handicapu dlouhodobý a krátkodobý cíl, dílčí výsledky rehabilitace pak konzultuje s lékařem.

Pro veškeré procedury máme k dispozici špičkové vybavení. Snažíme se držet nastavený trend léčebné rehabilitace nejenom v ČR, ale také ve světě, proto máme k dispozici robotické a neurostimulační přístroje jako např. ALTER-G, Gloreha Sinfonia plus, WalkAide, OmniHi5™ atd.

Pouze přístroje ale nestačí, hlavní zásluhu na úspěchu rehabilitace nesou terapeuti, kteří se neustále učí nejnovějším metodám a technikám. Naprostým základem je individuální fyzioterapie se širokou škálou technik (TMT=techniky měkkých tkání, cvičební a mobilizační techniky, dynamická neuromuskulární stabilizace, SM systém=stabilizační a mobilizační systém dle Dr. Smíška, cvičení dle Mojžíšové, míčková facilitace, craniosakrální terapie, vertikalizace, kineziotaping a řada dalších).

Z dalších individuálních terapií, které mohou klienti v závislosti na své diagnóze využít, lze zmínit například vodoléčbu (bazén, vířivé celotělové koupele, vířivé končetinové koupele, přísadové koupele, vířivky, Kneippův chodník, parní kabinky, saunu a další) a suché masážní vany. Nesmíme zapomínat na elektroléčbu, magnetoterapii, terapii ultrazvukem a laserem, Rebox, elektroterapii pro ovlivnění bolesti, stimulaci a přístrojovou lymfodrenáž a oxygenoterapii. V rámci termoterapie poskytujeme parafínové a rašelinové zábaly. Dále pasivní rozcvičování na přístrojích motomed a motodlaha na velké tělocvičně s prodlouženou pracovní dobou do 17.00 hod.

Individuální terapii doplňují skupinová cvičení podle jednotlivých diagnóz jako jsou CMP a TEP, dále cvičení na míčích, cvičení v bazéně, Nordic Walking, relaxační skupiny, dechovou rehabilitaci v parku, chodník Bosá noha a brouzdání v ranní rose.

Rehabilitační péči skvěle doplňují naši maséři. Provádíme masáže klasické, reflexní, lymfatické a relaxační.

Rehabilitační péče je rovněž úzce propojena s ergoterapií.

 

Napište nám
zprávu nebo dotaz

SAK logoVoda
Tyto webové stránky ukládají v souladu se zákony na vaše zařízení soubory, obecně nazývané cookies. Odsouhlaste prosím nastavení cookies souborů pro použití webu. Více informací zde.