Strom

Ergoterapie

Je důležitou součástí rehabilitace

Jedná se o léčebnou terapii, zaměřenou na rozvoj hrubé a jemné motoriky, koordinace, vnímání, senzomotoriky, citlivosti, vytrvalosti, výkonnosti mozkových funkcí a také na psychické, emocionální a sociální schopnosti, individuální nácvik motorických a kognitivních funkcí, využíváme specifické metody, techniky a poradenství či přizpůsobení prostředí pro nácvik konkrétních dovedností.

Obrázek

Cvičebna ergoterapeuta

Pomáhá pacientovi řešit praktické otázky související se snížením nebo ztrátou soběstačnosti v denních činnostech. Podporuje tak maximálně možnou participaci jedince v běžném životě, přičemž respektuje plně jeho osobnost a možnosti.

Obrázek

Motorické a kognitivní funkce

Nácvik motorických a kognitivních funkcí v malé skupině pacientů. V letních měsících využíváme zvýšené záhony k pěstování bylin a zeleniny, kde pacienti mají možnost drobných prací v údržbě záhonů. V zimním režimu využíváme ručních prací pod vedení ergoterapeutky.

 

 

Napište nám
zprávu nebo dotaz

SAK logoVoda
Tyto webové stránky ukládají v souladu se zákony na vaše zařízení soubory, obecně nazývané cookies. Odsouhlaste prosím nastavení cookies souborů pro použití webu. Více informací zde.