Strom

O nás

Zde naleznete informace o našem ústavu jako je  historie, současnost i naše plány do budoucna.

Naše zdravotnické zařízení má bohaté zkušenosti v poskytování rehabilitační péče. Již více jak 120 let poskytujeme rehabilitační péči našim pacientům. Najdete nás v podhůří Orlických hor v malebném, poklidném městečku v chráněné oblasti Přírodního parku Orlice. Jsme snadno dostupní, protože Brandýs nad Orlicí je zastávkou na hlavní železniční trati Praha - Česká Třebová.

K léčení přijímáme klienty z celé České republiky, na základě schváleného "Návrhu na léčebně rehabilitační péči v odborné léčebně", revizním lékařem. Máme k dispozici 189 lůžek, včetně nadstandardně vybavených bezbariérových pokojů. Poskytneme vám komplexní rehablitační péči, na základě indikace lékaře s ohledem na váš zdravotní stav. Preferujeme individuální lidský přístup, založený na důvěře a otevřené komunikaci.

K dispozici vám bude po celou dobu pobytu náš odborný tým zdravotníků i nezdravotníků. Naším společným cílem je snaha upevnit, zlepšit vaše zdraví a umožnit vám návrat do běžného života, k vašim blízkým v co nejvyšší kvalitě života.

Těšíme se na setkání s vámi.

Kolektiv Rehabilitačního ústavu

Historie foto

Historie

V květnu roku 1898 byl poprvé zahájen provoz v Léčebném ústavu v Brandýse nad Orlicí. Budovu dali postavit dr. Josef Wieser (žák známého dr. Kneipa) a Jan Horský.

Celá historie 

Současnost

Kapacita ústavu je 189 lůžek včetně nadstandardně vybavených bezbariérových pokojů. Přijímáme zde pacienty z celé republiky. V rehabilitačním ústavu provádíme rehabilitaci pacientů především s onemocněním pohybového ústrojí - po operacích a úrazech pohybového ústrojí, s onemocněním neurologického systému a také přijímáme nemocné s bolestmi páteře a kloubů. 

Více o současnosti 

Soucasnost foto

Naše cíle

Poskytovat rehabilitační péči tak, abychom společně s našimi pacienty dosáhli nejvyššího možného stupně soběstačnosti a kvality života.

Rozvojem neurorehabilitace, robotizace, zkvalitnit služby pro pacienty a snížit fyzickou zátěž fyzioterapeutů.

Implementovat elektronizaci zdravotnické dokumentace
a účetnictví.

Voda

Sponzorské dary a smlouvy

dokumenty ke stažení

Darovací smlouva [pdf]

stáhnout

Řekli o nás

1

Kuchyně se zcela vymyká zdravotnickému stravování

Moje zkušenosti s podobnými zdravotními zařízeními jsou sice minimální, přesto si dovolím tvrdit, že váš přístup ke klientům je vynikající, vysoce profesionální a s neuvěřitelně lidským individuálním přístupem. Nechtěl jsem nikoho jmenovat, ale dovolím si udělat 2 výjimky: první je kuchyně, která se zcela vymyká zdravotnickému stravování, svojí chutností, pestrostí jídel. Druhou je studentka Eliška Š. - její  přístup byl vysoko nad povinnou praxí. 

p. Borovička

2

Za posledních pár let, 6 nejhezčích týdnů v mém životě.

Největší podíl na tom má Radka M., kterou jsem poznal již v Nechanicích, kde mi neskutečně psychicky pomohli. Radka je můj anděl strážný. Jsem vyučený kuchař, tak jsem se nejvíce zajímal o kuchyň. Personál jídelny absolutní spokojenost, ochota, jídlo, včetně polévky nemělo chybu. Paní ředitelko, máte můj respekt a úctu, protože vést takovou haciendu, to už člověk musí jedině smeknout klobouk...

p. Korda

3

Domácí atmosféra

Děkujeme Vám za profesionální přístup ke všem pacientům ve Vašem ústavu, za obětavou péči a pomoc ke zlepšení zdravotního stavu. Oceňujeme lidský přístup, který navozuje téměř domácí atmosféru.

Manželé Holečkovi

Veřejné zakázky

Veřejné zakázky

Zde naleznete aktuální výzvy k podání nabídky na veřejné zakázky.

Zobrazit

Spojte se s námi

pondělí-pátek 7.00-15.30 h

Objednávání pacientů a termínů nástupu na léčbu na níže uvedených kontaktech.
Naplánujte si trasu, kudy se k nám dostanete přímo v mapě.

Recepce / Spojovatelka

+420 465 544 207

denně 7.00-15.30 h

Napište nám

info@rehabilitacniustav.cz

odpověd očekávejte během 24 hodin

 

Kudy k nám?

Lázeňská 58, mapa

naplánujte si trasu

 

Napište nám
zprávu nebo dotaz

SAK logoVoda
Tyto webové stránky ukládají v souladu se zákony na vaše zařízení soubory, obecně nazývané cookies. Odsouhlaste prosím nastavení cookies souborů pro použití webu. Více informací zde.