Strom

Aktuality

Nejnovější zprávy a aktuality z našeho Rehabilitačního ústavu.

aktuálně

27

června

Oslavili jsme 125 let rehabilitačního ústavu Brandýs nad Orlicí

Podívejte se, jak jsme toto výročí oslavili. Posíláme fotoreport.

aktuálně

05

června

Oslavy 125 let rehabilitačního ústavu

Dovolujeme si Váís srdečně pozvat na oslavy 125 let od založení rehabilitačního ústavu. V rámci programu vás provedeme vnitřními prostory, kde budou probíhat komentované prohlídky a další program. 

aktuálně

18

května

Sháníme nové kolegy - fyzioterapeuty, ergoterapeuty, logopeda

Sháníme nové kolegy - fyzioterapeuty, ergoterapeuty, logopeda

Nabízíme zajímavé benefity a také náborový příspěvek:
80 000,- Kč na úvazek 1,0 při trvání PP nad 12 měsíců
100 000,- Kč na úvazek 1,0 při trvání PP nad 36 měsíců

Více informací 

aktuálně

16

května

Naše účast na Národním chirurgickém kongresu v Praze

Ve dnech 10-12.5.2023 jsme se aktivně účastnili Národního chirurgického kongresu v Praze.
V odborném programu Sekce zdravotnických pracovníků nelékařských oborů zazněly 3 přednášky na téma rehabilitační léčby.

Přednášku Role rehabilitačního ústavu na trhu poskytovatelů zdravotních služeb představila  Mgr. Světlana Jeřábková, ředitelka.
V prezentaci nabídla možnosti, jak postupovat a jak se vyznat v nabízených službách následné, dlouhodobé rehabilitační péče, vysvětlovala rozdíly mezi nabízenými službami. Dále představila Rehabilitační ústav Brandýs nad Orlicí, jaké služby poskytujeme, kam směřujeme.

Jako druhá vystoupila Bc. Marie Kynštová s kazuistikou: Pacient po streptokokové infekci  na rehabilitačním lůžku. Zde  byl zdokumentován příběh pacienta, který následkem infekce podstoupil amputaci PDK v bérci. Pacient byl přijat na rehabilitační lůžko s cílem nácviku soběstačnosti a ke zlepšení mobility.
Léčba byla komplikována nehojícími se defekty na pahýlu amputované končetiny. Rehabilitace byla zaměřena na nácvik chůze s francouzskými holemi, udržení rozsahu pohybu a zlepšení soběstačnosti.
Cílem ošetřovatelské péče bylo zhojení chronických defektů na pahýlu PDK. Celková doba léčby zde byla dva měsíce. Díky pacientově spolupráci se nám cíle podařilo splnit.

Třetí prezentace byla TEP ramene – kazuistika, přednášející: Bc. Tereza Hemerková, fyzioterapeutka a Mgr. Petra Helekalová, ergoterapeutka.
Popisovaly stav pacientky po operaci, náhradě ramenního kloubu, která do rehabilitačního ústavu přijela s velkými bolestmi.
V teoretické části se zabývaly anatomií ramenního kloubu, jeho kineziologií a základní biomechaniku ramenního kloubu.
V praktické části se věnovaly samotné pacientce, její léčbě, seznámily přítomné s rehabilitační plánem a průběhem rehabilitace. Cílem prezentace bylo ukázat důležitost včasné rehabilitační péče po totální endoprotéze ramenního kloubu pro předcházení dalším patologiím pacientky.
Závěrem zhodnotily zlepšení zdravotního stavu z pohledu pacienta i terapeuta.

aktuálně

11

května

Léčebné pobyty pro zdravotníky

Opět nabízíme Léčebné pobyty pro zdravotníky

Více informací 

aktuálně

03

května

Návštěvy, vycházky, propustky

Návštěvy pacientů v RÚ jsou možné denně od 8:00 do 20:00 a nyní jsou již možné návštěvy na pokojích zcela bez omezení. Pokud je ale pacient v klidovém režimu, je vhodné odložit návštěvu na později.

Vycházky pacientů jsou možné denně od 8:00 do 21:00 v rámci Brandýsa nad Orlicí, doporučujeme využít času v odpoledních hodinách po skončení všech procedur. Počasí je již příznivé a Brandýs a jeho blízké okolí je nádherné.

Propustky jsou zakázány, povoluje je pouze v indikovaných / závažných  případech ošetřující lékař a to na základě posouzení zdravotního stavu pacienta.

aktuálně

02

května

Čarodejnice2023

Sranda musí být aneb jak se slavili "Čarodějnice" u nás 

aktuálně

12

dubna

Veletrh uplatnění v medicíně

Minulý týden jsme se zúčastnili Veletrhu uplatnění v medicíně (VUM) ve FN Hradec Králové.👨‍⚕️🎓

Za RÚ byli přítomni MUDr. Jiří Bernatík, lékař a Ing. Zdeněk Radimecký, personalista. U naší prezentace se průběžně zastavovali studenti napříč všemi ročníky, z toho 8 studentů z 2., 4. a 5. ročníku projevilo zájem o práci v rehabilitačním ústavu. S těmito studenty jsme si vyměnili kontakty, zodpověděli dotazy a informovali je o možnostech uplatnění v našem Rehabilitačním ústavu.

aktuálně

13

února

Setkání členů spolku VETERÁN POLICIE ČESKÉ REPUBLIKY z. s.

Dne 27. 1. 2023 se v prostorách Rehabilitačního ústavu konalo slavnostní setkání členů spolku VETERÁN POLICIE ČESKÉ REPUBLIKY z. s., na kterém byl člen spolku, kpt. v.v. Mgr. Jaromír Charamza, povýšen policejním prezidentem do hodnosti majora a získal ocenění za práci ve služebním poměru PČR.


Slavnostní akt se konal za účasti:
• prezidenta Policie České republiky genmjr. Mgr. Martina Vondráška,
• krajského ředitele PČR Pardubického kraje, plk. Mgr. Jana Ptáčka, MBA,
• prezidenta spolku, brig. gen.v.v. JUDr. Jaroslava Zemana.
Ředitelka Rehabilitačního ústavu Mgr. Světlana Jeřábková a náměstkyně léčebné péče MUDr. Markéta Tušlová seznámily přítomné s činností ústavu a rozsahu poskytované péče.
Ocenily, jakou péči a pozornost věnují veteráni a vedení PČR bývalým příslušníkům PČR a udržují s nimi kontakt i po ukončení jejich činnosti u PČR.
 

aktuálně

23

ledna

Termíny pro samoplátce


Trendem dnešní doby je investovat do svého zdraví, proto umožňujeme rehabilitační pobyty v našem zařízení také samoplátcům. Společnými silami podpoříme a zlepšíme Váš zdravotní stav. 💪👨‍⚕️ Těšit se můžete na vyváženou skladbu léčebných a relaxačních procedur.💆

Nové termíny:
📅 6. 2. - 12. 2. 2023
📅 20. 2. - 26. 2. 2023
📅 13. 3. - 19. 3. 2023
📅 27. 3. 2023 - 2. 4. 2023

Podrobnější informace včetně ceny najdete na našich webových stránkách.
👉 https://www.rehabilitacniustav.cz/samoplatci
 

Napište nám
zprávu nebo dotaz

SAK logoVoda
Tyto webové stránky ukládají v souladu se zákony na vaše zařízení soubory, obecně nazývané cookies. Odsouhlaste prosím nastavení cookies souborů pro použití webu. Více informací zde.