Strom

Aktuality

Nejnovější zprávy a aktuality z našeho Rehabilitačního ústavu.

aktuálně

15

srpna

Očkování COVID-19 4. dávka

Od 18.8. očkujeme 4. dávkou proti COVID-19. Očkování probíhá 1x týdně vždy ve čtvrtek 14:00- 16:00. Zájemce prosíme o registraci na https://registrace.mzcr.cz/ nebo přes linku 1221, očkujeme POUZE předem registrované klienty. Očkování bude probíhat v ambulanci na hlavní budově (tj. již ne na Jiřičce)

aktuálně

28

června

Veletrh sociálních služeb

Dne 23.6.2022 se v Ústí nad Orlicí uskutečnil Veletrh sociálních služeb.

Veletrhu se zúčastnili i zástupci Rehabilitačního ústavu Brandýs nad Orlicí, kde byly prezentovány činnosti spojené s hospitalizovanými pacienty.

Návštěvníci projevovali zájem o péči a jednotlivé rehabilitační procedury, které jim zástupci detailně vysvětlili.

aktuálně

12

května

Mezinárodní den sester 12.5.2022

Dnes je významný den, výročí narození Florence Nightingalové.
Florence byla ošetřovatelka, je považována za  průkopnici a zakladatelku moderního ošetřovatelství, jako vědy.

Dnes je mezinárodní den všech sester, proto velice děkuji našim sestrám a všem dalším NLZP za jich obětavou a náročnou práci, kterou každý den děláte.

Jsem ráda, že Vás mám.

S úctou Světlana Jeřábková, ředitelka.

aktuálně

11

dubna

VELETRH UPLATNĚNÍ V MEDICÍNĚ

Dne 6.4.2022 jsme se aktivně účastnili 12. ročníku Veletrhu uplatnění v medicíně. Tuto akci pořádají studenti medicíny pro studenty Lékařské fakulty v Hradci Králové společně s FN v Hradci králové, ve Výukovém centru LF v areálu nemocnice. Veletrh umožňuje studentům osobní kontakt s lidmi z nemocnic a zdravotnických zařízení, které lékaře přímo zaměstnávají. Setkávají se zde vystavovatelé z celé ČR i zahraničí. Celkem se letošního ročníku účastnilo 28 zdravotnických zařízení a mezi nimi i náš rehabilitační ústav.

Veletrh je příležitostí pro nás k náboru nových budoucích lékařů nebo lékařek se zájmem o obor Rehabilitační a fyzikální medicína. Pro studenty je to možnost zeptat se na vše, co je zajímá, kam směřují. Také si mohou ujasnit, kam chtějí po studiu nastoupit do práce a jak se co nejlépe uplatnit v praxi.   

Na veletrhu vystoupila s prezentací ředitelka Mgr. Světlana Jeřábková, která studentům představila rehabilitační ústav, seznámila je s podmínkami práce lékaře, s možností čerpání stipendia, brigád, stáží, přípravou na kmen, atestaci a možnosti osobního růstu budoucích lékařů/lékařek další formou vzdělávání. Dále se studenti dozvěděli výši náborového příspěvku na celý úvazek, kde je stanovena částka 250 000 tisíc, kterou lékař obdrží po splnění všech podmínek daných organizací a legislativou. Následně studenty pozvala ke stánku.

Zde jim byly zodpovězeny MUDr. Markétou Tušlovou, NLP a odborným garantem všechny otázky, které měli a doplněny odborné informace o práci rehabilitačního lékaře i jak se na to připravit. Samozřejmostí je odborné vedení adaptačního procesu/zapracování zkušeným lékařem, práce pod jeho dohledem.

Náborová akce se nám velice líbila, protože organizátoři to měli velice dobře připravené. Zájem studentů byl o veletrh opravdu veliký a akce splnila svůj účel.

Nejdůležitější ale je, že jsme si odnášeli několik významných kontaktů, které nám dávají příslib do budoucna, zaměstnat u nás nové lékaře, či lékařky. Přikládáme několik fotografií z veletrhu.

 

Mgr. Světlana Jeřábková, ředitelka

MUDr. Markéta Tušlová, NLP, odborný garant

aktuálně

28

března

Návštěvy v rehabilitačním ústavu

S radostí Vám oznamujeme, že jsme uvolnili režim návštěv v našem rehabilitačním ústavu.
Mobilní pacienti mohou přijímat návštěvy v areálu léčebny (kavárna, kolonáda) i mimo ní (vycházky po městě Brandýs na Orlicí).
Jediným omezením zůstává, že návštěvy k mobilním pacientům nemohou chodit na pokoj pacienta, procházet se po budovách.
Návštěvy ležících pacientů jsou možné (po předchozí telefonické domluvě s ošetřujícím personálem) na pokoji, možná návštěva 1 osoby na 1 hodinu.

aktuálně

28

března

Rekondiční pobyty - nové termíny

Otevíráme další termíny rekondičních pobytů: 11.4., 25.4., 9.5., 23.5., 6.6., 20.6., 27.6. 2022

Více informací 

aktuálně

07

března

Pozor změna návštěvních hodin ve středu

Ve středu jsou nově návštěvní hodiny 15:00-17:00, nedělní návštěvní hodiny zůstávají beze změny.
Prosíme návštěvníky o respektování času, pacienti mají do této doby procedury.

aktuálně

18

února

Návštěvy pacientů

Návštěvy pacientů jsou možné za těchto podmínek:
1. Uvnitř budovy, pouze k ležícím pacientům na pokoj, se povoluje návštěva pouze 1 rodinnému příslušníkovi/osobě blízké. Povoluje ošetřující lékař, bude domluven čas a termín návštěvy, návštěva musí mít negativní PCR test. Test předkládá na recepci při vstupu do budovy, před návštěvou pacienta na pokoji.
2. Ostatní pacienti mohou návštěvu přijmout na kolonádě venku, nebo uvnitř areálu v parku, pouze v neděli, začínáme 20. 2. 2022, vždy v čase od 13.00-15.00 hodin, bude zajištěno otevření v kavárně. Na návštěvu může přijet pouze 1 osoba. Brána bude zavřená. Návštěva bude zvonit, recepční otevře a na recepci předloží každá návštěva bez ohledu na to, zda je očkovaná/neočkovaná: negativní AG test/PCR test nebo si zakoupí test na recepci a prokáže se negativním testem na místě. Návštěva zazvoní, recepce otevře, do knihy zapíše, k jakému pacientovi návštěva jde, jeho telefonní kontakt a celé jméno. Návštěvy využívají toaletu pouze v přízemí vedle kavárny, uvnitř budovy musí nosit všichni respirátor, NESTAČÍ rouška! Venku mít respirátor nemusí.

aktuálně

08

února

Přestáváme testovat na COVID-19

S ohledem na malý zájem již nebudeme testovat veřejnost na COVID-19

aktuálně

24

ledna

Uzavření očkovacího centra

S ohledem na malý zájem o očkování na COVID-19 uzavíráme očkovací centrum ke dni 5.2.2022
Na očkování se k nám ještě můžete objednat v termínech 28.1., 31.1. a 4.2.

 

Napište nám
zprávu nebo dotaz

SAK logoVoda
Tyto webové stránky ukládají v souladu se zákony na vaše zařízení soubory, obecně nazývané cookies. Odsouhlaste prosím nastavení cookies souborů pro použití webu. Více informací zde.