Strom

Informace k péči o vaše blízké

Péče o blízkého člověka, který potřebuje pomoc z důvodu stáří, zdravotního postižení či dlouhodobé nemoci, je označována jako domácí, laická či neformální péče.

Po všech stránkách jde o náročnou práci, někdy bez dostatečného ocenění nebo pochopení ze strany okolí. Chápeme, že poskytování péče přináší vám, vaší rodině i přátelům situace, které jsou velmi těžké a někdy obtížně zvladatelné. Proto je dobré vědět, že i když se rozhodnete o blízkého pečovat, nemusíte v tom být nutně sami. Existují možnosti podpory, místa a lidé, na které se můžete obrátit pro radu či pomoc.

Příručka, kterou si můžete níže stáhnout, vám může pomoci se získáním základních a důležitých informací v péči o blízkou osobu. Neklade si za cíl předložit naprosto vše o tomto velmi rozsáhlém tématu, spíše vám poslouží jako rozcestník v začátcích a v průběhu péče a poradí, kam se obracet dále.

Doufáme, že vám tyto stránky usnadní orientaci v této problematice a ušetří čas, který tak budete moci věnovat svým blízkým nebo sami sobě.

Příručka ke stažení

Informace k péči o vaše blízké [pdf]

stáhnout

Manuál pomoci nevidomým [pdf]

stáhnout

Napište nám
zprávu nebo dotaz

SAK logoVoda
Tyto webové stránky ukládají v souladu se zákony na vaše zařízení soubory, obecně nazývané cookies. Odsouhlaste prosím nastavení cookies souborů pro použití webu. Více informací zde.