Současnost

Rehabilitační ústav Brandýs nad Orlicí je akreditované zdravotnické zařízení s certifikátem uděleným Spojenou akreditační komisí ČR. Kapacita ústavu je 220 lůžek včetně nadstandardně vybavených bezbariérových pokojů. Přijímáme zde pacienty z celé republiky. V rehabilitačním ústavu provádíme rehabilitaci pacientů především s onemocněním pohybového ústrojí - po operacích a úrazech pohybového ústrojí, s onemocněním neurologického systému a také přijímáme nemocné s bolestmi páteře a kloubů.

Pro každého pacienta je vždy vypracován individuální rehabilitační plán, který je uzpůsobován dle aktuálního zdravotního stavu podle opakovaných vyšetření lékaři.

Máme tým lékařů z oboru rehabilitační a fyzikální medicíny, neurologie, ortopedie, chirurgie, a dále pak odborné pracovníky s vysokoškolským a středoškolským vzděláním. Lékařská služba je zde v provozu nepřetržitě.

Kromě lůžkové části tu funguje také lékařská poradna pro sportovce, rehabilitační a chirurgická ambulance. Do spektra prováděných výkonů patří drobné chirurgické zákroky a také korekce mimických vrásek aplikací Botoxu a Juvédermu.

Rehabilitační komplex se skládá z vodoléčby, bazénu, elektroléčby, ergoterapie a tělocvičen na individuální a skupinovou léčebnou rehabilitaci.

V areálu je k dispozici kavárna, posezení na kolonádě, rozlehlý park, sauna a půjčovna kol.

Znovu byl zprovozněn původní lázeňský vodovod a vodojem s mírně léčivou minerální vodou. Stravování klientů probíhá ve stylově zrenovované jídelně, je tu i možnost posezení ve zrekonstruované kavárně. V našem zařízení je rovněž možnost využít bezplatného připojení na internet. Naši klienti mohou využít k procházkám a relaxaci rozlehlý lázeňský park, který je součástí areálu rehabilitačního ústavu a spolu s řekou Tichou Orlicí a celým malebným okolím městečka spadá do fondu Chráněných krajinných oblastí - Přírodního parku Orlice.

Placené pobyty

Trendem dnešní doby začínají být investice do svého zdraví. Mnoho našich pacientů by vhodnou prevencí nemuselo skončit na operačním sále nebo omezovat své aktivity, event. měnit zaměstnání apod. Nabízíme proto preventivní péči formou přímo placených lázeňských pobytů (rekondičních a regeneračních tzv. wellness pobytů)

  • Programy jednotlivých placených lázeňských pobytů obsahují vyváženou skladbu léčebných procedur
  • V ceně pobytu je zahrnuto ubytování v nadstandardním pokoji a celodenní strava
  • Podrobnější informace a kompletní ceník je uveden na našich internetových stránkách

Relaxační zóny

Ke zpříjemnění pobytu pacientů byly vybudovány dvě relaxační zóny. První zóna „Rudé moře“ je ukázkou fauny a flóry exotického vodního světa. Můžete zde obdivovat pestrost korálových útesů, rostlin a ryb. Tento akvarijní komplet má objem 900 l vody.

Druhá zóna „Amazonská džungle“ je různorodá a zároveň harmonická. I zde je umístěno tropické akvárium s množstvím cizokrajných ryb o objemu 850 litrů vody. Další akvárium obývají „želvy nádherné“. Vaši pozornost upoutá voliéra s papoušky „amazoňany modročelými“. Odpočívajícím pacientům navozuje prostor pocit džungle, a to jak rostlinnou výzdobou, tak i relaxační hudbou se zvuky pralesa.

 

 

Zavolejte nám.

+420 465 544 207