Epidemie moderní doby – syndrom esemeskového krku

27.11.2017

Nedávná lékařská studie přinesla zajímavé informace pro všechny uživatele chytrých telefonů. Na vzestupu je nová zdravotní epidemie, tzv. esemeskový syndrom nebo též syndrom esemeskového krk

Jak zdravě sportovat? Zvolit správnou aktivitu, nepřetěžovat se a myslet i na své plíce

14.11.2017

Sportem ku zdraví, nebo k trvalé invaliditě? Obě hesla mají něco do sebe. Pohybové aktivity působí sice blahodárně, zároveň je ale nutné poslouchat svoje tělo a při boji s nadbytečnými kily či plnění snu o dokonalé postavě ho nepřetěžovat. Důležité je vybrat vhodné sportovní odvětví, dbát na rovnoměrnou zátěž, prevenci úrazů a zranění, ale i na prostředí, ve kterém se sportování věnujete.

Zaostřeno na pánevní dno: Cviky, který se vyplatí

15.10.2017

Často ani nevíme, kde přesně se nachází, a přesto nás problémy s ním provázejí v jakémkoliv věku – v těhotenství, po porodu, a často i v pozdějším věku. O čem to mluvíme? O pánevním dnu.

Co je karpální tunel a koho ohrožuje nejvíc

10.10.2017

Slyšeli jste už o ucpaných kanálcích na ruce, nebo nemoci od myši? Doprovázejí je bolesti v zápěstí, brnění prstů, noční bolesti. S největší pravděpodobností šlo o takzvaný syndrom karpálního tunelu.

MICHAELA TOMANOVÁ: Doba tabletového ramene

1.8.2017

A taky esemeskového krku nebo blackberry palce. Všimli jste si, jak digitální technologie mění nejen náš životní styl, ale i naš pohybový aparát? Redaktorka Klára Mandausová zjišťovala spolu s Michaelou Tomanovou (41), primářkou Rehabilitačního ústavu v Brandýse nad Orlicí, jak se tomu bránit.

Zavolejte nám.

+420 465 544 207