Pozor na nejčastější zimní zranění! Jak se jim vyhnout?

10.12.2019

S nadcházející zimou je spojena řada typických úrazů. Stoupá počet zlomenin, naraženin a zranění kolenních kloubů. Nejhorší z nich vyžadují až šestiměsíční rekonvalescenci a končí s trvalými následky. Dá se takovým úrazům předejít?

Jak snadno a rychle odstranit metličkové žilky?

23.1.2019

Mnoho lidí trápí viditelné žilky na těle či v obličeji. Jedná se o tzv. metličkové žilky, neboli mikrovarixy, patřící do rodiny křečových žil. Křečové žíly jsou záležitostí genetickou, v dnešní době často podpořenou špatnou životosprávou. Trápí především ženy, u mužů se vyskytují minimálně. Mohou se objevovat kdykoliv v průběhu života, nejčastěji však vznikají v období hormonálních změn. Například na počátku užívání antikoncepce, po porodu nebo v průběhu menopauzy.

Jak vhodně vybrat helmu a další bezpečnostní doplňky na lyže?

4.1.2019

Sjezdové lyžování je z bezpečnostního hlediska nejvíce rizikový zimní sport. Pokud se zrovna chystáte na hory, určitě nezapomeňte na správně seřízenou výbavu. S ohledem na bezpečnost se vyplatí také lyžařská přilba, chybu však neuděláte ani páteřním pásem a chrániči rukou a nohou.

Takhle trpí tělo Ester Ledecké! Je pro ni horší prkno, nebo lyže?

3.1.2019

Dva sporty, dvakrát tak větší zátěž pro tělo. Zimní obojživelnice Ester Ledecká kraluje v alpském lyžování i snowboardingu. Který z těchto sportů je ale pro její tělesnou schránku nebezpečnější, a co vše dvojnásobné olympijské vítězce hrozí za zranění?

 

Jak vám práce ničí záda? Rady proti bolesti na míru vaší profesi

2.1.2019

Ať už celý den sedíte za počítačem, stojíte za barem v kavárně, nebo zvedáte těžká břemena, vaše záda trpí a dříve nebo později vás bolest nepříjemně dožene. Chce to proto kompenzovat zádům celodenní zátěž a zvolit pro ně vhodnou kompenzaci na míru tomu, jakou činnost je nutíte v práci celý den provádět.

Na lyžích bezečně. Kvalitní helmou to nekončí

14.12.2018

Sjezdové lyžování je z bezpečnostního hlediska nejrizikovější zimní sport. Pokud se zrovna chystáte na hory, určitě nezapomeňte na správně seřízenou výbavu. S ohledem na bezpečnost se vyplatí také lyžařská přilba, chybu však neuděláte ani páteřním pásem a chrániči rukou a nohou.

 

Zavolejte nám.

+420 465 544 207