Česky English Deutch Russia
 

Policejní prezident ocenil lékařku, která zachránila život policistovi

K události došlo již počátkem ledna letošního roku, kdy kpt. Pavla Hajdú při přípravě návštěvy prezidenta republiky a najíždění plánované trasy postihlo silné krvácení z trávícího traktu, které způsobilo přímé ohrožení jeho života. Pouze díky včasnému zásahu MUDr. Tomanové došlo k obnovení životních funkcí policisty a předání do další odborné péče ve stabilizovaném stavu. Tento čin neunikl ani pozornosti ředitele Krajského ředitelství policie Pardubického kraje a také hejtmana Pardubického kraje, kteří již zákrok ocenili svými medailemi.
 
Policejní prezident zároveň přijal i zachráněného policistu kpt. Pavla Hajdú, který se po několika operacích, a díky vstřícnému přístupu svých nadřízených, připravuje na návrat do aktivní policejní služby.
 
Jako výraz poděkování policejní prezident generál Tomáš Tuhý udělil doktorce Michaele Tomanové čestnou medaili, kterou doplnil slovy: „Tak jako je důležité, aby policisté postupovali rozhodně a profesionálně, je neméně důležité, aby tak konali odborníci v jiných oblastech. Paní doktorka svým mimořádným činem zachránila lidský život, což je pro nás o to důležitější, že se jednalo o život zkušeného, slušného a iniciativního policisty, prostě policisty tělem i duší.“
 

Povzbuzením do dalšího života a práce by mohla být pro kpt. Pavla Hajdú osobní mince policejního prezidenta, kterou převzal i jako výraz poděkování za dosavadní práci z rukou brig. gen. Tomáše Tuhého.

Zdroj: Informační servis Policie ČR

 

   
 
 
 
Copyright © 2014 Rehabilitační ústav Brandýs nad Orlicí - Všechna práva vyhrazena | Mapa stránek | Powered and created by Pixel Design | Web-SOUL